Beko CIMYA91B 59.4cm Built In Electric Single Oven
SAVE £14
- Warranty 2 Years
- ColourBlack
- Energy RatingA+
SAVE £14
| Manufacturer | Beko |
|---|---|
| GTIN | 8690842620348 |
| Model Number | CIMYA91B |
| Product Type | Built-in single oven |
| Colour | Black with Stainless Steel Décor |
| Product Category Group | White Goods |
| Net Main Oven Capacity | 72 L |
| Number of Shelves | 5 |
| Shipping Height | 65.5 cm |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Shipping Width | 66 cm |
| Control Type | Dial and Touch |
| Display Type | LED |
| Depth | 56.7 cm |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Key Feature 2 | AirFry technology |
| Key Feature 1 | AeroPerfect air circulation |
| Key Feature 3 | Catalytic cleaning |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | AeroPerfect air circulation, AirFry technology, Catalytic cleaning |
| Web Promotions | Display Clearance |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | 59.5cm x 59.4cm x 56.7cm |
| Discontinued Status | discontinued |
| Energy Rating | A+ |



