Bosch BFL523MB0B Series 4 Built-In Microwave
SAVE £30
02922741179 for Availability
- Warranty 2 Years
- ColourBlack
- Height36cm to 40cm
- Microwave TypeMicrowave
SAVE £30
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| GTIN | 4242005039128 |
| Colour | Black |
| Model Number | BFL523MB0B |
| Colour | Stainless Steel |
| Product Category Group | White Goods |
| Weight | 15.8 kg |
| Shipping Height | 44 cm |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Shipping Width | 39 cm |
| Shipping Weight | 18.1 kg |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 31.7 cm |
| Additional Information | Touch key operation |
| Height (cm) | 38.2 cm |
| Key Feature 2 | 800W power, 20L capacity |
| Key Feature 1 | AutoPilot 7 |
| Key Feature 3 | Pop-out controls |
| Features | AutoPilot 7, 800W power, 20L capacity, Pop-out controls |
| Microwave Type | Microwave |
| Height | 36cm to 40cm |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | 38.2cm x 59.4cm x 31.7cm |

