Bosch GSN33VWEPG 60 cm Tall Freezer - White
02922741179 for Availability
- Warranty 5 Years
- ColourWhite
- Defrost TechnologyFrost Free
- Energy RatingE
- Height Group170cm to 179.9cm
- Width Group60cm to 69.9cm
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| GTIN | 4242005247981 |
| Model Number | GSN33VWEPG |
| Product Type | Tall Freezer |
| Colour | White |
| Product Category Group | White Goods |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Freezer Capacity | 225 L |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Weight | 63 kg |
| Shipping Height | 182.5 cm |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Shipping Width | 76.5 cm |
| Shipping Weight | 69.8 kg |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 9 hr |
| Door Alarm | Yes |
| Display Type | LED |
| Depth | 65 cm |
| Defrost Type | Total No Frost |
| Additional Information | Reversible door to suit your kitchen layout |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 176 cm |
| Key Feature 2 | 225L capacity with VarioZone |
| Key Feature 1 | No Frost technology |
| Key Feature 3 | Super Freezing function |
| Energy Consumption | 228 kWh |
| Features | No Frost technology, 225L capacity with VarioZone, Super Freezing function |
| Width Group | 60cm to 69.9cm |
| Height Group | 170cm to 179.9cm |
| Defrost Technology | Frost Free |
| Web Promotions | Bosch 5 Year Warranty |
| Colour | White |
| Product Dimensions | 176cm x 60cm x 65cm |
| Energy Rating | E |


