Dyson PH05 De-Nox Purifier - White/Gold
SAVE £150
- Warranty 2 Years
SAVE £150
| Manufacturer | Dyson |
|---|---|
| GTIN | 5025155100769 |
| Model Number | PH05 |
| Colour | White/Gold |
| Product Category Group | SDA |
| Colour Group | White |
| PSTI Compliance | PSTI Compliance -, Download certificate |
| Product Range | Air Purifiers |
| Particle Removal Efficiency | 1 |
| Power Consumption | 0.5 W |
| Noise Level | 62.4 dB |
| Width | 22 cm |
| Weight | 8.12 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 100 cm |
| Shipping Depth | 34 cm |
| Shipping Width | 35 cm |
| Shipping Weight | 12.4 kg |
| Depth | 15.5 cm |
| Dehumidification | Yes |
| Additional Information | Remote, Max working area: 81m?, cord length: 1.8m |
| Key Feature 2 | Delivers whole-room purified humidification |
| Key Feature 1 | Captures nitrogen dioxide 50% more effectively |
| Key Feature 4 | Eliminates odours and harmful gases continuously |
| Product Dimensions | 92.3cm x 22cm x 15.5cm |

