Neff C24MR21G0B Built In Compact Oven with microwave function
Next Day Delivery Available
- Warranty 2 Years
- ColourGraphite
- Energy RatingA
- Height44cm and above
- Microwave TypeMicrowave with Grill and Oven
| Manufacturer | Neff |
|---|---|
| GTIN | 4242004266471 |
| Model Number | C24MR21G0B |
| Product Type | Built In Compact Oven with microwave function |
| Colour | N/A |
| Product Category Group | White Goods |
| Net Main Oven Capacity | 45 L |
| Number of Ovens | Single |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 35.2 kg |
| Shipping Height | 53 cm |
| Shipping Depth | 68 cm |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Weight | 37.6 kg |
| Smart Connect | Yes |
| Control Type | Touch |
| Display Type | LED |
| Depth | 54.8 cm |
| Interior Light Type | LED |
| Height (cm) | 45.5 cm |
| Key Feature 2 | 3.7" Full Touch TFT display |
| Key Feature 1 | Inverter technology |
| Key Feature 3 | Soft Close with Soft Opening |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | Inverter technology, 3.7" Full Touch TFT display, Soft Close with Soft Opening |
| Microwave Type | Microwave with Grill and Oven |
| Height | 44cm and above |
| Colour | Graphite |
| Product Dimensions | 45.5cm x 59.6cm x 54.8cm |
| Energy Rating | A |


