Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 - Black
- Warranty 1 Year
Enhance your home entertainment experience with the Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 in black. This powerful subwoofer delivers deep, rich bass to complement your movies, music, and games. With wireless connectivity, you can place this subwoofer anywhere in your room without worrying about running cables.
- Wireless connectivity for easy setup and placement
- 7-inch subwoofer for deep, powerful bass
- Designed to complement Sony BRAVIA TVs and home theater systems
- Sleek black finish for a modern look
- Compatible with a variety of audio sources
| Manufacturer | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736165601 |
| Model Number | SASW7.CEJ |
| Product Type | Subwoofer |
| Colour | Black |
| Product Category Group | CE |
| Colour Group | Black |
| PSTI Compliance | <p>PSTI Compliance - <a href="https://euronics.a.bigcontent.io/v1/static/SONSASW7CEJ_PSTI" target="_blank">Download certificate</a></p> |
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 35.2 cm |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 6.2 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any warranty claim |
| Shipping Height | 41.8 cm |
| Shipping Depth | 20 cm |
| Shipping Width | 49.4 cm |
| Shipping Weight | 8.7 kg |
| Smart Connect | Yes |
| Depth | 13.4 cm |
| Additional Information | Smart App control |
| Bluetooth | Yes |
| Product Dimensions | 35.8cm x 35.2cm x 13.4cm |

